SEVİNÇ MAKİNA,  barajlar, hidroelektrik santralleri, sulama sistemleri ve pompa istasyonları için hidromekanik çelik yapılar, özel tasarım kaldırma ekipmanları ve özel tasarım vanaların tasarımı ve imalatı konusunda uzmanlaşmıştır.

1985 yılında kurulmuş olarak, Türkiye’de ve dünyada 200'den fazla ayrı projede yer almamızı sağlayan saygın ve uzun bir geçmişe sahibiz.

Nesilden nesile aktarılan 38 yıllık sıkı ve özverili çalışma kültürü, tecrübemizin bir kanıtı olarak sektöre gururla sunduğumuz 80.000 tondan fazla ekipmanı devreye alarak olağanüstü bir başarıya ulaşmış bulunmaktayız.


Tesisimiz Ankara İli, Sincan İlçesi, Başkent O.S.B.'de toplam 16.200 m2 yüzölçümlü alan üzerinde, 8.500 m2 yüzölçümlü kapalı alanda yer almaktadır.

SEVİNÇ MAKİNA olarak hedefimiz, tasarımdan imalata, montaj ve devreye alma, bakım hizmetlerinden yenileme işlerine kadar tüm faaliyetleri kapsayan güvenilir ve kaliteli hizmet ve ürünler sunarak müşterilerimizin yatırımlarına ve projelerine anahtar çözüm ortağı olarak değer katmaktır.

Tamamlanan Hidroelektrik Santral Projelerinin toplam kurulu gücü 2.794 MW ’tır.

Tesislerimizin yıllık üretim kapasitesi 3.500 ton/yıl ’dır.